Info

 

Rattan

Mebelki HEYbaby powstają z naturalnie odnawialnego rattanu (palmy rotangowej). Zbieractwo oraz wyplatanie rattanu jest wielopokoleniową tradycją wśród dużej części indonezyjskich rodzin (stanowiącą często główne źródło ich utrzymania), zamieszkujących rejony obfitych w ten surowiec lasów deszczowych (np. wyspa Borneo).

Ten szlachetny materiał (posiada naturalny barwnik) ceniony jest nie tylko za swe walory estetyczne, ale również za bardzo dużą wytrzymałość w stosunku do niewielkiej wagi.

Zamiast pozbywania się całych drzew, wycinane są z nich same pnącza, a długie, smukłe łodygi odrastają bardzo szybko po zbiorach. Dzięki temu, rattan jest surowcem w 100% ekologicznym.

Po zebraniu, łodygi rattanowe są oczyszczane i pozbawiane wierzchniej powłoki oraz dzielone na mniejsze części. Kolejnym krokiem na etapie ich obróbki jest podgrzanie oraz wygięcie do zamierzonego kształtu (w zależności od rodzaju mebelka). Następnie, budowana jest konstrukcja, łączona za pomocą zszywek lub gwoździ, wokół której można zacząć żmudny proces wyplatania. Gdy dobiegnie on końca, pozostaje oplatanie połączeń paskami trzcin rattanu - dodaje to konstrukcji odpowiedniej wytrzymałości, spełnia funkcję dekoracyjną oraz zakrywa mogące wystąpić zszywki, gwoździki lub klej. Zwieńczeniem całej pracy jest zabezpieczenie mebelka certyfikowanym lakierem* i kosmetyka ewentualnych niedoskonałości.

 

*Mebelki zabezpieczone są certyfikowanym lakierem na bazie wody, który spełnia europejskie wymogi bezpieczeństwa dla zabawek (normy ASTM F 963 - 03 oraz EN71 - 3)

  

Użytkowanie

Mebelki HEYbaby:

- Mebel zawsze należy użytkować zgodnie z jego przeznaczeniem.

- Przeznaczone są (w zależności od modelu)  dla dzieci do 12go roku życia i wadze do max. 80kg.

- Meble są wyrobem rzemieślniczym i zachowują naturalne cechy oraz strukturę materiału pierwotnego, a niewielkie różnice w wykończeniu produktów, barwie, bądź strukturze są nieuniknione i nie stanowią wady mebli. Różnice te potwierdzają naturalne pochodzenie wyrobu oraz stanowią o ich niepowtarzalności.

- Ze względu na specyfikę surowca i całkowicie ręczne wykonanie, dopuszczalne jest występowanie naturalnych wgłębień i zgrubień na powierzchni. Obecność naturalnych pęknięć w żaden sposób nie osłabia konstrukcji mebla.

- To produkt naturalny, przeznaczony do użytkowania wewnątrz pomieszczeń (nie należy wystawiać go na powietrze gdy będzie narażony na działanie promieni słonecznych czy innych czynników atmosferycznych).

- Na powierzchni mebla nie należy stawiać gorących naczyń, należy unikać kontaktu elementów mebla z wodą lub cieczami innego pochodzenia (wszelkie rozlane ciecze powinno się natychmiast usunąć miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym, a miejsce rozlania osuszyć). 

- Nie należy stawiać w odległości mniejszej niż 1 m od źródła ciepła (np.grzejnika).

- Przed rozpoczęciem eksploatacji mebla, należy go obejrzeć oraz sprawdzić wiązania, łączenia.

- Mimo małej wagi, mebel należy przenosić bez dodatkowego obciążenia, chwytając za grube rattanowe łodygi, nie zaś za jego cienkie rattanowe włókna (przesuwanie mebla grozi jego uszkodzeniem).

- W wyniku transportu niektóre delikatne, ruchome elementy mebla (np. uszy żyrafki ściennej, uszy słonika, poroża jelonka) mogą ulec zdeformowaniu, odchyleniu. Taki element należy ostrożnie odgiąć do odpowiedniej, pierwotnej pozycji.

-  Ze względu na użycie bardzo cienkich włókien rattanu w niektórych naszych meblach (np. takich jak dekoracje ścienne), zalecamy obchodzić się z nimi w bardzo delikatny sposób.

- Ogólna, systematyczna pielęgnacja mebla powinna polegać na delikatnym przetarciu go lekko wilgotną, miękką szmatką i niezwłocznym osuszeniu miękką, suchą tkaniną. Plamy i większe zabrudzenia należy natychmiast usunąć miękką, flanelową ściereczką.

- Do części naszych mebli dołączane są materacyki, których pokrycie wykonane jest z ręcznie tkanej 100% bawełny. Zalecamy prać pokrycie materaca w 60 stopniach.

- Niektóre z mebli składają się z dwóch lub więcej części i wymagają montażu za pomocą śrubek (dołączonych do mebelka, w materacyku).

 

Dostawa

Zamówienia krajowe

Mniejsze rzeczy wysyłane są kurierem, zabezpieczone tekturą falistą i zapakowane w karton. Informacja o koszcie dostawy będzie uwzględniana w trakcie składania zamówienia, zazwyczaj jest to 20 lub 40 zł. Wysyłki większe gabarytowo, zabezpieczane są tekturą falistą oraz dodatkowo stretch folią (jeśli jest to wymagane). Zlecane są wybranej firmie kurierskiej, realizującej tego rodzaju przewozy (np. DTS Transport lub poprzez clicktrans.pl), koszt takiej wysyłki na terenie Polski w zależności od gabarytu kształtuje się między 100 a 150zł. Kwota ta będzie uwzględniana podczas składania zamówienia. Przy zamówieniach powyżej 2.5 tysięcy zł. koszty wysyłki są darmowe.

Zamówienia zagraniczne

Istnieje możliwość wysyłki za granicę, przy czym koszty takiej wysyłki mogą kształtować się w przedziale między 90 a 900zł. Czas realizacji wysyłki może potrwać do 3 tygodni.

 

Metody płatności

Strona korzysta z platformy 'Polskie ePłatności'. Akceptujemy płatności kartami: Visa, Maestro, Mastercard. Możliwość płatności PayByLink oraz BLIK.

 

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia dostarczenia towaru.Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład na adres poczty elektronicznej hey@heybaby.com.pl

W wypadku skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, koszty wysyłki zwrotnej leżą po stronie kupującego.

Więcej informacji na temat prawa odstąpienia od umowy oraz reklamacji znajdą Państwo w regulaminie sklepu.

 

Obsługa klienta

Wszelkie zapytania są mile widziane i dołożymy wszelkich starań aby odpowiedzieć na nie w zadowalającym Państwa czasie. Proszę kierować pytania na adres hey@heybaby.com.pl. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 czasu środkowoeuropejskiego

 

Zuzia i Maciej HEYbaby